Wyjątkowe zalety masażu tajskiego

Tajlandia to kraj przyciągający swoją egzotyką, dobrą kuchnią i piękną przyrodą. Jednak popularność przyniosły mu również techniki masażu, które są znane i szczególnie doceniane na całym świecie. Czym charakteryzuje się profesjonalny masaż tajski i jakie są jego korzyści zdrowotne?

Masaż tajski a filozofia Dalekiego Wschodu

Techniki masażu zostały opracowane przez mnichów buddyjskich 2500 lat temu. Nawiązują one do filozofii Dalekiego Wschodu, która zakłada, że w całym ludzkim ciele znajduje się bardzo duża liczba specjalnych kanalików, przez które przemieszcza się energia. Jeśli zostaną one zablokowane, to te przepływ jest utrudniony i tym samym niedomaga jakaś część naszego ciała. Celem profesjonalnego masażu tajskiego jest odblokowanie tych kanalików, aby energia na powrót mogła swobodnie przepływać. W tym celu stosuje się takie techniki jak akupresura, rozciąganie, ugniatanie, głaskanie oraz masowanie całego ciała począwszy do brzucha, a kończąc na głowie.

Profesjonalny masaż tajski – korzyści zdrowotne

Jest on polecany osobom, które cierpią na takie dolegliwości jak sztywność i bóle mięśni i stawów, a także bóle głowy, które wywołane są przede wszystkim długotrwałym stresem, siedzącym trybem życia czy innym napięciem. Głębokie rozluźnienie, jakie dokonuje się pod wpływem rozciągania, uciskania i masowania, niweluje uciążliwą sztywność barków, ramion, karku, a także pojawiający się ból. W jego wyniku można także pozbyć się męczących bólów głowy, dokuczliwego mrowienia i innych dolegliwości wywołanych długotrwałym napięciem.

Profesjonalny masaż tajski polecany jest również osobom, które mają problemy z krążeniem. Techniki stosowane przy masażu skutecznie poprawiają przepływ kwi i limfy, wspomagają dotlenienie tkanek, a tym samym również ich wzrost i rozwój. Choroby krążenia to obecnie jedne z najczęstszych schorzeń cywilizacyjnych, które niosą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Prawidłowo wykonany tajski masaż to także w zależności od wariantu sposób na wyciszenie i uspokojenie lub pobudzenie. Zdecydowanie poprawia samopoczucie, koncentrację i ma właściwości antydepresyjne. Działa jak zastrzyk z pozytywnej energii, a nasze akumulatory zostają naładowane na długo.

Nie bez znaczenia są również jego właściwości wspomagające odchudzanie, a przede wszystkim skuteczna pomoc w walce z cellulitem. Skóra wskutek uciskania i masowania staje się jędrniejsza i gładsza, a przy zastosowaniu naturalnych olejów również nawilżona. Ciało widocznie staje się smuklejsze i bardziej sprężyste.

Tajlandia to kraj przyciągający swoją egzotyką, dobrą kuchnią i piękną przyrodą. Jednak popularność przyniosły mu również techniki masażu, które są znane i szczególnie doceniane na całym świecie. Czym charakteryzuje się profesjonalny masaż tajski i jakie są jego korzyści zdrowotne? Masaż tajski a filozofia Dalekiego Wschodu Techniki masażu zostały opracowane przez mnichów buddyjskich 2500 lat temu.…