Co warto wiedzieć o speedballu w Warszawie?

Można zaobserwować, że speedball z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Oczywiście największa liczba miłośników tego sportu mieszka w stolicy kraju. Dlaczego warto zainteresować się omawianą dyscypliną sportu?

Co to jest Speedball?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to sport, w którym wykorzystuje się rakietę oraz piłkę na uwięzi, przymocowaną żyłką do statywu. Należy mieć świadomość, że speedball w Warszawie przyciąga nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Godny uwagi jest fakt, że w stolicy kraju regularnie organizowane są zajęcia, na których uczestnicy uczeni są zasad gry. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to świetna forma rozgrywki, aktywności fizycznej czy rywalizacji. Godny uwagi jest fakt, że w omawianej dyscyplinie można wyróżnić takie konkurencje, jak debel, singiel, Solo Relay i Super Solo.

Speedball w Warszawie

Należy mieć świadomość, że za pojawienie się omawianej dyscypliny w Polsce jest odpowiedzialny Przemysław Wolan. Jest on doskonale znany uczestnikom licznych obozów. Speedball został odkryty przez Przemysława w trakcie pobytu w Egipcie. Godny uwagi jest również fakt, że zaledwie rok później wystartował on na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kuwejcie. Ponadto podjął decyzję o stworzeniu stowarzyszenia popularyzującego dyscyplinę w Polsce.

Jakiego sprzętu potrzebują osoby, które chciałyby grać w speedball w Warszawie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do gry będą potrzebne: piłki, rakiety, szpulki, statyw, a także podstawy statywu. Należy mieć świadomość, że kort może mieć różne wymiary. Wszystko zależy od rodzaju gry. Godny uwagi jest fakt, że rakieta w omawianej dyscyplinie sportu została wykonana z bardzo sztywnego plastiku. Z kolei uchwyt jest pokryty specjalną gumą. Warto również wiedzieć, że powierzchnia, którą zawodnik będzie uderzał piłkę, jest płaska.

Należy mieć świadomość, że piłka jest bardzo podobna pod względem wielkości do piłeczki tenisowej. Odróżnia ją jednak od wspomnianego produktu eliptyczny kształt. Nie wszyscy wiedzą, że piłka jest przymocowana do żyłki. Z kolei drugi koniec wspomnianej żyłki jest odpowiednio przyczepiony do kółka, które jest osadzone na szpulce umiejscowionej na szczycie statywu.

Godny uwagi jest fakt, że statyw ma wysokość 1,75 m. Należy zaznaczyć, że podstawa tego przedmiotu jest wykonana z żelbetonu lub metalu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do gry rekreacyjnej bardzo często stosowane są podstawy, które są wypełnione piaskiem lub wodą.

Można zaobserwować, że speedball z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Oczywiście największa liczba miłośników tego sportu mieszka w stolicy kraju. Dlaczego warto zainteresować się omawianą dyscypliną sportu? Co to jest Speedball? Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to sport, w którym wykorzystuje się rakietę oraz piłkę na uwięzi, przymocowaną…