Antypoślizgowość podłogi – gdzie jest najważniejsza?

antypoślizgowość

Podczas wybierania podłogi w domu lub w mieszkaniu przede wszystkim zwraca się uwagę na to, jak się ona prezentuje od strony wizualnej, aby można było wykorzystać ją jako jeden z elementów dekoracyjnych pomieszczenia. Jak się jednak okazuje, jedną z najbardziej niedocenianych cech każdej podłogi jest jej antypoślizgowość. Z jakiego powodu jest to tak ważna sprawa, a także, w jakich konkretnie pomieszczeniach cecha ta odgrywać będzie kluczową rolę?

Dlaczego antypoślizgowość jest tak ważna?

Przed rozpoczęciem analizowania przydatności antypoślizgowości w poszczególnych pomieszczeniach domu, warto się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu cecha ta jest tak istotna. Na co ona będzie wpływała?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jest w tym wypadku bezpieczeństwo poruszania się po danej podłodze. Jeśli będzie ona śliska, powodować będzie ogromne ryzyko poślizgnięcia się i upadku. A to z kolei może oznaczać ryzyko np. złamania kończyny, a nawet poważnego uszczerbku na zdrowiu.
Oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa to nie wszystko, co można uzyskać, stosując antypoślizgową podłogę. Inną bardzo ważną sprawą jest także to, że możliwe będzie sprawne i szybkie poruszanie się po danym pomieszczeniu. Jeśli jego podłoga będzie śliska, powodować to będzie uważne stawianie kolejnych kroków, a więc i spowolni pewne działania. Bardzo mocno ograniczy to wygodne korzystnie z takiej podłogi.

Gdzie antypoślizgowość będzie szczególnie ceniona?

Jak więc widać, antypoślizgowa podłoga to naprawdę bardzo ważna sprawa. Warto się więc teraz dowiedzieć, gdzie konkretnie będzie ona mile widziana. W jakich pomieszczeniach warto zainwestować w taki rodzaj podłóg?
Nie da się ukryć, że najważniejszym wnętrzem jest w tym wypadku łazienka. To właśnie w niej ma się do czynienia z dużą ilością wilgoci, a więc i z ogromnym ryzykiem poślizgnięcia się. Antypoślizgowa podłoga spowoduje, że wygodnie będzie można np. wychodzić z wanny bez ryzyka utraty stabilności.
Kolejnym krytycznie ważnym miejscem jest kuchnia. Również i tu panuje duża wilgotność spowodowana parą wodną pochodzącą z gotowania. Kuchnia to dodatkowo miejsce, w którym często przenosi się różnego rodzaju naczynia z potrawami, więc niestabilna i śliska podłoga dodatkowo wzmagają niebezpieczeństwo poważnego wypadku.
Oprócz tych dwóch najważniejszych pomieszczeń wymienić trzeba również przedpokój, czyli miejsce, do którego wchodzi się w pierwszej kolejności po wejściu do domu. To właśnie tam zdejmuje się buty, a więc i nanosi do mieszkania duże ilości wody, a często także śniegu.

Podczas wybierania podłogi w domu lub w mieszkaniu przede wszystkim zwraca się uwagę na to, jak się ona prezentuje od strony wizualnej, aby można było wykorzystać ją jako jeden z elementów dekoracyjnych pomieszczenia. Jak się jednak okazuje, jedną z najbardziej niedocenianych cech każdej podłogi jest jej antypoślizgowość. Z jakiego powodu jest to tak ważna sprawa,…